O mnie

Informacje osobiste

Urodziłem się w 1994 roku w Łodzi. W 2019 roku ukończyłem Informatykę na Politechnice Łódzkiej, na FTIMSie oczywiście! (inż. w 2017, mgr w 2019). W ciągu edukacji ogólnokształcącej uczyłem się gry na gitarze w Państwowej Szkole Muzycznej I i II st. II st. nie ukończyłem. Gitara pozostała moim hobby, na które niestety nie zawsze mam tyle czasu ile bym chciał.

Interesuję się głównie systemami wbudowanymi, systemami rozproszonymi, programowaniem sieciowym, Linuksem. Moim głównym językiem programowania jest C++. Programuję również w Pythonie. Znam też C, ale używałem go tylko w systemach wbudowanych i do tworzenia własnych modułów Linuksa. Niedawno zacząłem uczyć się Rust'a i Go. We wczesnych latach (szkoła podstawowa, gimnazjum) pisałem w Pascalu i PHP.

Doświadczenie zawodowe

Swoją pierwszą pracę zacząłem w maju 2016 roku w Fujitsu. Pracowałem w zespole zajmującym się systemem przechowywania danych (Software Defined Storage). Początkowo byłem odpowiedzialny za CI/CD (Jenkins, GitLab CI) oraz narzędzia wewnętrzne, które pisałem w Pythonie z użyciem Salt Stack. Na późniejszym etapie zajmowałem się pisaniem w C++ fragmentu oprogramowania odpowiedzialnego za monitorowanie sieci i sprzętu. Pod koniec pracy przejąłem rozwój komponentów pisanych w Pythonie oraz zadania związane z utrzymywaniem i wydawaniem oprogramowania.

W 2019 roku przeszedłem do firmy Mobica. Bardzo polubiłem tę firmę, ale nie odpowiadał mi projekt, do którego zostałem przypisany. Z braku możliwości zmiany pod koniec roku załozyłem własną działalność sfinae.technology i rozpocząłem pracę jako kontraktor dla firmy Flightradar24 AB na stanowisku programisty C++.

Strona internetowa

Strona ta powstała w 2009 roku. Na początku służyła mi tylko rozwojowi moich umiejętności z zakresu tworzenia stron (PHP, JS, HTML, CSS itp.). Później przekształciłem ją w blog o PHP i innych tematach związanych z dziedziną webdev. Na początku studiów zacząłem tu pisać o C++, ale generalnie nie byłem zbyt aktywnym blogerem :) Teraz zamierzam wrócić do pisania, ponieważ lubię to. Pisanie technicznych tekstów daje mi dużo radości i zmusza mnie do lepszego i bardziej szczegółowego zgłębiania tematów, które poruszam.

Kontakt

mój klucz GPG: CA7D 7386 2C67 9267 1FE2 D309 F437 A421 0737 AE01

e-mail: kacper@kolodziej.it

irc: KolK @ Freenode; KolK @ OFTC